top of page

Uğur Şeker

Dijital Büro İstanbul

1977 yılında İstanbul'da doğdu. 1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi' ni 1.likle bitirerek Şehir Planlamacısı oldu. Öğrenimi ile eş zamanlı olarak İnterstar ve Kral TV Halkla İlişkiler Müdürü Asistanlığı yaptı. NTV'de yapım yardımcısı ve yönetmen yardımcısı görevlerinde bulundu. Mimar Sinan Üniversitesi' nde Şehir Planlama, Kadir Has Üniversitesi' nde MBA üzerine master öğrenimi gördü ancak ikisini de bitirmedi.

2000 yılında Zap Medya firmasının kuruluşunda bulundu ve ortağı oldu. 2007 senesinde, yerli sermayeli ve Türkiye' nin ilk internet ajansı olan Zap Medya'nın satışını gerçekleştirdi ve 2010 yılında Zap Medya'dan ayrıldı. Bugüne kadar yaklaşık 5000 adet internet kampanyasını yönetti. 

İnternet Reklamcılığıyla ilgili olarak Türkiye' de pek çok ilkin gerçekleştirilmesinde katkısı bulunmaktadır. Marketing Management Enstitute (MMI) ' nün ve IP Dergisi'nin danışmanıdır. IAB Türkiye Platformu' nun ilk Divan Başkanı ve yönetim kurulu üyesidir. Türkiye' de bir ilk olan Mynet Webschool fikir sahibi, okul müdürü ve eğitmenidir. Pek çok üniversitede seminer ve konferanslar vermektedir. IPZ GIA, Altınörümcek, DPİD,Kristal Elma,TÜHİD,Bumerang ve Meribel' de jüri üyeliği yaptı. İnteraktif dünyayla ilgili olarak pek çok gazete ve dergide yazıları yayınlanmıştır. Webstar Türkiye 1 'in fikir sahibidir ve koordinatörlüğünü yapmıştır. 

IPTV Derneği kurucu üyesidir. Aynı zamanda Galata Business Angels (GBA) Melek Yatırımcılar Derneği kurucu üyesidir ve Yönetim Kurulu' nda görev almaktadır. 

3 sene kadar çeşitli spor sitelerinde futbol ve Fenerbahçe yorumları yazmıştır. 1 sene kadar da Radyospor' da "Merkez" isimli spor programını sunmuştur. Sugarwokz şapkasıyla Aşk Tutulması, Aşk Geliyorum Demez, Çakallarla Dans, 2 Süper Film Birden gibi birçok filme ve belgesele ortak/yapımcı olarak imza atmıştır. 

Şu an ikinci girişimi olan Dijital Büro İstanbul' da çalışma hayatına devam etmektedir. 

Pınar Hanım'la evli olan Şeker' in, Can ve Mert adında iki yakışıklı oğlu ve Mini adında tatlı mı tatlı bir köpeği vardır.

bottom of page