top of page

Sinan Çilek

Skala Medya

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü mezunu. Sektöre stratejik planlama alanında başladıktan sonra; 2007 yılında ProAd Media’da üstlendiği Dijital Medya Planlama Uzmanı göreviyle, dijital pazarlama alanında profesyonel kariyerini sürdürdü. 2008 yılında katıldığı IPG bünyesindeki McCann ailesinde; dijital medya planlama uzmanı, dijital iş geliştirme süpervizörü ve dijital medya planlama direktörlüğü görevlerini üstlendi. McCann’deki 5 yıllık kariyeri boyunca, Digital McCann’in kuruluş aşamasında rol aldıktan sonra; ajansın dijital yetkinliğinin ve dijital gelirlerinin artırılması üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. McCann bünyesinde kurduğu dijital medya departmanının ardından, yeni bir oluşumun kuruluşunda yer almak üzere görevinden ayrıldı.

 

2013 yılı başında, GroupM’in global performans ajansı olan Quisma’nın Türkiye operasyonunun kuruluşunda yine Direktör pozisyonu ile yer aldı. Ardından United People’da Head of Digital pozisyonu ile yeni görevine başladı. People’ın dijital ajansı United People’da özellikle offline & online entegrasyonu sağlamak ve planlama süreçlerindeki bu entegrasyon ile artırmak üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. 2014 yılının sonunda, Skala Medya’nın dijital medya departmanını oluşturmak ve Native Digital’de ajansın kreatif ve teknolojik yetkinliklerini geliştirmek üzere Head of Digital pozisyonu ile yeni görevine başladı. Halen sürdürmekte olduğu görevinde; planlama ve kreatif ekiplerin birlikte entegre fikirleri hayata geçirmesi için çalışmalarını gerçekleştirmekte.

 

Yurtiçi ve global çeşitli yarışmalarda ödülleri bulunan Sinan Çilek, özellikle dijital pazarlama, strateji, medya planlama, performans pazarlaması ve entegre pazarlama çözümleri konusunda uzman. Çeşitli sertifika programlarında ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İnteraktif Pazarlama Yüksek Lisans programında konuk eğitmen olarak; uzmanlık alanlarında eğitim vermeye devam etmektedir.

bottom of page