top of page

Kurt Onur

Ketchup Loyalty

1976 yılında İstanbul’da doğan Kurt Onur, orta öğretimini Saint Michel Lisesi’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’ndeki üniversite hayatını 1999 yılında tamamladı. Okul yıllarının tümünde Tekfenbank hazine departmanında çalıştı.

 

Üniversite eğitiminin tamamlanmasıyla yine aynı bankacılık kuruluşunda araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2001 yılı itibarıyla Dışbank Ekonomik Araştırmalar Departmanı’nda Ekonomist olarak çalışan Kurt Onur, aynı sene Işık Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programı’na girdi, tez konusu olan mobil pazarlama ve pazarlamanın evrimleşme süreci üzerine çalışırken, Turkcell’in etrafında yeni oluşmaya başlayan mobil pazarlama ajanslarında biri olan Pharos’ta yeni bir kariyere atladı.

 

Türkiye’nin 4 büyük mobil pazarlama ajansından biri olan Pharos bünyesinde genel müdür olarak çalışan Kurt Onur, Temmuz 2009′da görevinden ayrıldı. Kariyerine Türkiye’nin önde gelen mobil reklam satışevlerinden olan Move Mobile Media kurdu. Bu şirketteki yönetici ortak pozisyonunu 2012 yılında görevini Tezcan İsarlı’ya devreden Kurt Onur, ortak olduğu Ketchup Loyalty şirketinde çeşitlik görevler almaya devam ediyor. Bir çok mobil şirkete ortaklığı olan Kurt Onur, son 2 senedir Bilgi Universitesi  Next Academy programında, mobil pazarlama ve mobil reklam derslerini veriyor.

 

bottom of page