top of page

Ersan Özer

Mediakraft Türkiye

Ersan Özer; İnternet Girişimcisi, Magnet Bilişim Hizmetleri Kurucusu, UZMANTV Kurucusu, MediaKraft Türkiye Kurucusu, MCN. 

1969 yılında İstanbul'da doğdu. En son Anadolu Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Basında muhabir, yazar (Aktüel, Akşam) televizyonda yönetmen, senarist, haberci (Şok, Beyaz Show, Televizyon Çocuğu, NTV Haber Merkezi) olarak çalıştı. Şehir Efsaneleri adında bir kitap yazdı.

1999 sonunda itiraf.com'u kurdu. Sitenin kısa sürede popülerleşmesi sonucunda televizyonculuğu bırakıp hayatını internetten kazanmaya karar verdi. itiraf.com'u 2004 yılında EBİ'ye sattı. 

 

2005 yılında Gittigidiyor.com'un ortakları ile birlikte MagNet Bilişim Hizmetleri'ni kurdu. Magnet Bilişim Hizmetleri bünyesinde önce istanbul.net, ankara.net, izmir.net adlarıyla şehre özel arkadaşlık sitelerini, ardından timsah.com ve UZMANTV ile video projelerini hayata geçirdi. 

2012 yılına kadar aktif olarak UZMANTV ile ilgilendi. Ardından UZMANTV, timsah.com ve 15 şehre özel arkadaşlık sitesini bünyesinde barındıran Magnet Bilişim Hizmetleri'ndeki hisselerini satarak yeni projelere yönlendi. Aynı yıl Youlike.com'u, 2013 yılında uzmanlar.com'u kurdu. 

 

Youlike ve uzmanlar.com'un ardından Youtube'da yeni içerik kanalları oluşturma işine girdi ve MCN oldu. Almanya'da MCN olarak bulunan MediaKraft'ın partnerleri arasına girdi. 2015 yılı itibari ile 60 milyonun üzerinde izlenme rakamlarına ulaşan AfacanTV, OHA Diyorum, YAPYAP, Yalan Dolan ve Oyun Delisi gibi kanalların içerik yönetimi ile ilgilenen Ersan Özer, bunun yanı sıra MCN olarak partnerlerine içerik yönetimi konusunda destek vermeye devam ediyor. 

bottom of page